zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (2023)

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (1)

zalecenia dotyczące wyboru gra___nu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń.

Contents

 • Wybór gra___nu
 • Podstawy, płyta i silnik
 • Wysięgnik podbieracza i podbieracz: lepsza niezależna od jakości głowica i rysik
 • Prędkości i rozmiary
 • Połączenia: czy chcesz zdigitalizować swoje winyle?
 • Polecane modele od 49 do 1700 euro
 • AUNA MG-TT-82C
 • Lauson CL608
 • Audio-Technica AT-LP60XUSB
 • Sony PSLX300USB
 • Podwójny DTJ 301
 • Denona DP-300F
 • Rega Planar 1
 • Pioneer DJ PLX-500
 • Onkyo CP-1050
 • Technics SL-1210MK7
 • Cambridge Alva TT

Podczas gdy dla niektórych winyle przeżywają drugą młodość jakby to była cykliczna moda, dla innych po prostu nigdy nie odeszły, ale stanowią wyjątkowy i szczególny sposób na cieszenie się muzyką. Niezależnie od przypadku, jeśli myślisz o zakupie gra___nu, aby zobaczyć, jak to jest, lub po prostu skorzystać z tych starych, starszych albumów, w tym poradnik kupna gra___nu Znajdziesz tu szereg rekomendacji, aby zbliżyć się do tego świata oraz wybór wyjątkowych modeli na różne budżety.

Wybór gra___nu

Podstawy, płyta i silnik

Niezależnie od materiału użytego do wykonania podstawy gra___nu, w dolnej części znajdziemy gumowe nóżki o niskiej wysokości, dzięki którym gra___n stabilnie stoi na podłożu. Z zasady, im cięższy tym lepiej, ponieważ będzie bardziej stabilny i będzie miał większą zdolność pochłaniania wibracji.

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (2)

Mechanizm gra___nu pozwala nam podzielić gra___ny na:

 • Te napęd bezpośredni, które mają wyższą cenę, ale są najbardziej zalecane do intensywnego użytkowania. Ponieważ brakuje im części mechanicznych, ich zużycie jest mniejsze, są cichsze i oferują bardziej równomierny ruch.

  zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (3)
 • Pasek są tańsze w produkcji, osiągnięcie prędkości znamionowej zajmuje więcej czasu i z czasem ulegają dalszemu pogorszeniu.

  • Kiedy premiera Pillars of Eternity II: Deadfire?
  • Recenzja Frostpunka: Trud w zimowej krainie czarów
  • Recenzja Supralandu: To w końcu mały świat
  • Recenzja wzmacniacza słuchawkowego Schiit Magnius: Niedroga przesada
  • Jak zwołać nadzwyczajne spotkanie – wśród nas
  • Znani odkrywcy: przegląd międzynarodowego społeczeństwa: walka na kije, kamienie i słowa
  • Tekst K/DA „Pop/Stars” z tłumaczeniem na język angielski
  • Reggie Fils-Aime powołany do rady dyrektorów GameStop
  • Recenzja Tekkena 7: Rządząca żelazną pięścią
  • Recenzja ReCore: Auto Pilot
 • Mniej powszechne są koło pasowe, zdolny do szybkiego osiągania prędkości chwilowej. Wśród ich zalet jest wytrzymałość i cena, niższa niż w przypadku napędu bezpośredniego. W zamian jego części łatwiej ulegają uszkodzeniu, mają szum w tle i nie są łatwe do naprawy

  zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (4)

Są to główne różnice z technicznego punktu widzenia, ale ekspert audio, taki jak mój kolega redaktor Juan Carlos López – który szczegółowo opowiedział nam o swoim ambitnym sprzęcie dźwiękowym – zwraca uwagę, że te różnice w przenoszeniu energii wpływają na dźwięk i że w tym sensie są gatunki, które lepiej brzmią w jednym, a inne w innym.

Jeśli chodzi o silnik, najbardziej wskazane jest, aby był on na prąd stały (są one najczęściej spotykane w obecnych modelach), co zapewnia stabilne zasilanie w przeciwieństwie do tych, które wykorzystują elektromagnesy.

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (5)

Dodatek: są gra___ny z głośnikami, na ogół w zakresach wejściowych i średnich. Nie są to najlepsze modele, jeśli szukamy jakości, ale mogą być interesujące, jeśli zależy nam na autonomicznym i niezależnym modelu

Wysięgnik podbieracza i podbieracz: lepsza niezależna od jakości głowica i rysik

Ramię jest końcem odpowiedzialnym za komunikację winylu z gra___nem. Istnieją dwie opcje: ręczny lub automatyczny.

Jaka jest różnica między nimi? Podczas gdy automat ma mechaniczną kalibrację, która pozwala rozpocznij odtwarzanie, gdy wciśniemy „play”w instrukcji będziemy musieli przeprowadzić operację.

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (6)

Oczywiste jest, że automat jest wygodniejszy, ale manual oferuje większą precyzję wykrawania i miksowania ścieżekMniej też cierpią, jeśli będziemy pomijać piosenki.

Na końcu ramienia lokalizujemy kluczowy element każdego gra___nu: wkładka przetwornika, gdzie znajduje się igła, czyli ta, która odczytuje rowki płyty i przebiegi sinusoidalne. Zawsze lepiej jest wybrać oddzielną głowicę i wysokiej jakości igłę.

Dwa najpopularniejsze typy kapsuł przetworników to ruchoma cewka i ruchomy magnes.

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (7)

Bez wchodzenia w szczegóły w jego działaniu, zwykle wkłady z ruchomą cewką są dokładniejsze, umożliwiając im wydobycie większej ilości informacji. Ponieważ ich poziom wyjściowy jest niższy, będą wymagać dobrego przedwzmacniacza gra___nowego, który wzmacnia sygnał dokładnie i minimalizuje zniekształcenia. A to sprawia, że ​​​​jego cena jest droższa w porównaniu do tych z ruchomym magnesem.

Jednak także do kapsuł magnetycznych, które w gra___nach z odpowiednim strojeniem konkurują łeb w łeb z modelami cewkowymi, dlatego przed podjęciem decyzji warto posłuchać kilku modeli.

Prędkości i rozmiary

Płyty winylowe klasyfikuje się według dwóch parametrów: średnicy (w calach), o wartościach 12”, 10” lub 7” oraz ich prędkości kątowej (w obr./min), o wartościach 162⁄3, 33, 45 i 78 obr./min, czyli najpopularniejsze formaty 33 i 45 obr./min.

Połączenie obu daje pojemność winylu: LP (Long Play) dla 33 rpm, SP (Standard Play) dla 78 rpm, EP (Extended Play) dla singli, zazwyczaj 12”…

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (8)

Ilość informacji, wierność dźwięku i liczba kanałów audio również wpływają na to, ile informacji może pomieścić płyta winylowa. W ten sposób, rozważymy również wagę winyluco uwzględnia jego gęstość.

Połączenia: czy chcesz zdigitalizować swoje winyle?

Połączenia są szczególnie ważne, jeśli wpadnie nam do głowy pomysł zdigitalizowania winyli, które mamy w domu. W ten sposób, port USB lub S/PDIF pozwoli nam wyeksportować dźwięk do formatu cyfrowego.

Najczęstszą rzeczą, jaką znajdziemy w gra___nie, nieważne jak tanim, jest stereofoniczne gniazdo RCA, z białymi i czerwonymi złączami odpowiednio dla lewej i prawej strony.

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (9)

Warto postawić również na te, które posiadają z tyłu gniazdo na wyjścia typu Kino Domowe oraz dodatkowe gniazdo na froncie na słuchawki.

Polecane modele od 49 do 1700 euro

AUNA MG-TT-82C

Auna jest jedną z najciekawszych marek wśród niedrogich widelców do gra___nów z modelami takimi jak AUNA MG-TT-82C (49 euro), z wyraźną estetyką retro, przypominającą przód klasycznego samochodu. Chociaż ma wbudowane głośniki, ma również wyjście RCA, a także port jack i analogowy tuner radiowy, aby wzmocnić to stare halo.

Ten prosty gra___n z paskiem jest kompatybilny ze standardowymi prędkościami wirowania (33 i 45 obr./min), obsługuje płyty winylowe od 12 „singli do 7” EP, podstawowa alternatywa posiadania oryginalnego gra___nu w domu i od czasu do czasu słuchania jakiejś płyty

Lauson CL608

Inną niedrogą opcją jest ten model Lawsona (74,99 euro), mocniejszy od poprzedniego pod względem masy i o minimalistyczny design z rustykalnym akcentem i większym wpływem na elektronikę, gdyż posiada port USB i czytnik kart SD, który umożliwia konwersję winyli do formatu cyfrowego, a także wyjścia jack i RCA, choć zawsze możemy słuchać muzyki z wbudowanych w niego głośników. Posiada trzystopniowy selektor (33/45/78 obr./min)

Audio-Technica AT-LP60XUSB

Wraz z Audio-Technica AT-LP60XUSB (132 euro) mamy podstawowy model referencyjnej marki audio firmy jego jakość cena z modelem, który jest tego wyraźnym przykładem.

chodzi o łatwy w obsłudze gra___n dla początkujących, w pełni automatyczny napęd pasowy i dwie najczęstsze prędkości, 33 1/3 i 45 obr./min. Ten model umożliwia konwersję winyli do formatu cyfrowego.

Ze zintegrowaną wkładką gra___nową Dual Magnet z wymienną igłą diamentową (ATN3600L) i wbudowanym przełączanym przedwzmacniaczem gra___nowym.

Sony PSLX300USB

Japońskie Sony ma też bardzo ciekawe, niedrogie i łatwe w obsłudze modele, takie jak Sony PSLX300USB (170 euro), w tym przypadku również z w pełni automatycznym napędem paskowym i diamentową igłą.

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (10)

Oprócz zwykłych portów stereo RCA i gniazda jack, posiada wyjście USB do konwersji winylu na mp3 bez komplikacji

Podwójny DTJ 301

Weteran Dual DTJ 301 (230 euro) jest najlepszym w swoim przedziale cenowym, bardzo solidnym gra___nem o wadze 7 kg, stworzonym z myślą o trwałości. Oferuje Dźwięk HiFi typowy dla modeli kosztujących dwa razy więcej.

Ma magnetyczny system odbioru, aby uniknąć opóźnień w odtwarzaniu, jest wyjątkowo cichy, z bezpośrednią i ręczną trakcją. Gra w dwóch prędkościach (33/45 obr./min) i posiada gniazdo USB do digitalizacji.

Denona DP-300F

Denon DP-300F (309 euro) to automatyczny gra___n z napędem paskowym, który ma tę zaletę, że przyjmuje różne kapsuły. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu wykończonemu w aluminium i prawie 7-kilogramowej wadze wzmocnionej systemem antywibracyjnym dla uzyskania precyzji, a także korektorem gra___nowym ułatwiającym podłączenie do wejść pomocniczych.

zalecenia dotyczące wyboru gramofonu i jedenastu znakomitych modeli na każdą kieszeń – SamaGame (11)

Rega Planar 1

Ten model od kilku lat istnieje na rynku wielokrotnie nagradzany za projekt, będąc niezwykle łatwym w obsłudze gra___nem: przesuń przeciwwagę przez ramię, zdejmij osłonę ochronną z igły i zacznij obracać

Oprócz tego, że jest łatwy w użyciu, Rega Planar 1 (299 euro) ma bardzo staranny projektz technologią antywibracyjną, kapsułą Rega Carbon MM i ręcznie wykonanym ramieniem RB110, te dwie ostatnie cechy trudno znaleźć w modelu z podstawowej gamy.

Pioneer DJ PLX-500

Pioneer to instytucja w świecie DJ-ów, a ten Pioneer DJ PLX-500 (331 euro) jest tego dobrym przykładem, stanowiąc model nadaje się do rozpoczęcia DJingu lub po prostu słuchania winylu. Oferuje czysty i wyraźny dźwięk dzięki solidnej konstrukcji tłumiącej wibracje, jest typu direct drive i posiada wyjście USB do wykonywania cyfrowych nagrań

Onkyo CP-1050

Innym wysoko cenionym modelem dla weteranów jest Onkyo CP-1050 (449 euro), który ma 12-calową odlewaną aluminiową płytę i drewnianą obudowę, co zapewnia stonowane i eleganckie wykończenie. jak cichy jest i jakie bogactwo dźwięku dostarcza.

Technics SL-1210MK7

Technics SL-1210MK7 (934 euro) jest rekomendacją Juana Carlosa Lópeza, ponieważ jest wysokiej jakości gra___n dla najbardziej wymagających audiofilów po ograniczonej cenie za to, co oferuje. W ten sposób odziedziczył kluczowe technologie w brzmieniu swojego starszego brata, modelu SL-1200G, takie jak oś i talerz. Jesteśmy przed modelem

Jego mechanizm ma bezpośrednią trakcję, z uniwersalnym ramieniem w kształcie litery S o doskonałym wyważeniu, odlewaną płytą aluminiową o dużej sztywności i tłumieniu w maszynie o masie prawie 10 kg. Gra przy 33, 45, 78 obr./min.

Cambridge Alva TT

Cambridge Alva TT (1699 €) to model premium dla tych, którzy szukają wrażeń na wysokim poziomie ze swoim gra___nem. Wyposażony w lekkie i mocne jednoczęściowe ramię, przedwzmacniacz gra___nowy, fabrycznie zainstalowaną wysokowydajną wkładkę MC oraz mechanizm napędu bezpośredniego, zapewnia dostrojony dźwięk.

Detal do zjednoczenia najlepsze z analogów z przeszłości z najnowszą technologią cyfrową– Wyposażony w Bluetooth aptX HD do bezprzewodowego przesyłania dźwięku w wysokiej rozdzielczości, gdziekolwiek go umieścisz

.

Latest

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Prof. An Powlowski

Last Updated: 04/04/2023

Views: 6161

Rating: 4.3 / 5 (64 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Prof. An Powlowski

Birthday: 1992-09-29

Address: Apt. 994 8891 Orval Hill, Brittnyburgh, AZ 41023-0398

Phone: +26417467956738

Job: District Marketing Strategist

Hobby: Embroidery, Bodybuilding, Motor sports, Amateur radio, Wood carving, Whittling, Air sports

Introduction: My name is Prof. An Powlowski, I am a charming, helpful, attractive, good, graceful, thoughtful, vast person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.